Snadná instalace topné rohože - podlahové topení svépomocí

Instalace topné rohože je velmi snadná, lze ji zvládnout svépomocí.

Stručný popis, jak instalovat podlahové topení:

1. Krok - připravíme podomítkovou krabičku pro termostat (ve výšce cca 150 cm od podlahy) a od ní drážku k podlaze pro vedení husího krku s připojovacími kabely od rohože a ochranné trubice OT PC pro podlahové čidlo termostatu.

2. Krok - topnou rohož, kterou tvoří pás široký 50 cm, stříháním naformátujeme na požadovaný půdorys a rozložíme po místnosti.

3. Krok - uložíme čidlo termostatu do připravené drážky a protáhneme čidlo a připojovací kabely rohože do připravené podomítkové krabičky.

4. Krok - před zatáhnutím flexibilním lepidlem zkontrolujeme měřením zda nedošlo k poškození topného kabelu.

5. Krok - rohož zatáhneme flexibilním lepidlem - velmi tenkou vrstvou, pouze aby se zakryly kabely - a položíme dlažbu. Zapravíme drážku a nainstalujeme termostat.

A podlahové topení je připraveno k používání.


Instalační manuál je ke stažení na kartě každého produktu.


Podlahové topení - řez podlahou s topnou rohoží:

Řez podlahou s topnou rohoží


TEPELNÁ IZOLACE PODLAHOVÉHO TOPENÍ - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pokud je podlaha tepelně neizolovaná (není pod betonovou vrstvou polystyren) nebo bydlíte v přízemí panelového domu, doporučujeme použít tepelně izolační desku S-BOARD.
S-BOARD zajišťuje optimální distribuci tepla směrem do místnosti. Výrazně snižuje celkovou tepelnou ztrátu místnosti a zrychluje náběh topení. Provoz topné rohože je proto efektivnější a levnější.
S-BOARD je speciální izolační deska a má tloušťku 6 mm. Je tvořená extrudovaným polystyrenem a z obou stran je potažená speciální polymercementovou vrstvou a zpevněná textilní mřížkou. Rozměr desky je 1200 x 600 mm a lze ji velmi snadno řezat do požadovaného půdorysu.
S-BOARD desky se nalepí na podlahu a přímo na ně se položí rohož, ta se zatáhne lepidlem a položí dlažba. Nenavyšuje se tedy stavební výška podlahy - celková výška podlahy vč. izolační desky S-BOARD, topné rohože a dlažby je cca 25 - 30 mm.


Potřebujete-li poradit, kdykoliv se na nás s důvěrou můžete obrátit: +420 605 187 163

 

MzNiOGI4