Jak správně vybrat topnou fólii

Topná fólie se používá jako podlahové topení přímo pod plovoucí podlahu.

Topná fólie nemusí být uložena pod celou plochou podlahy, pokud je určena jako doplňkový zdroj topení, tak postačí instalace do míst pohybu osob.


U topné fólie tedy vybíráme správnou velikost.

Pás topné fólie je široký 50 cm a délky jsou od 2 do 16 m.

Fólii lze stříhat a přizpůsobovat tak velikosti půdorysu.

1. Topnou fólii neinstalujeme pod neodvětrané části nábytku. Stejně tak je zbytečná instalace fólie pod sedací soupravou - zde neplní účel doplňkového podlahového topení.

2. Minimální odstup topné fólie od zdi je cca 10 cm.

3. Odstup jednotlivých pásů topné fólie od sebe je cca 5 - 8 cm.


TEPELNÁ IZOLACE PODLAHOVÉHO TOPENÍ - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Pokud je podlaha tepelně neizolovaná (není pod betonovou vrstvou polystyren) nebo bydlíte v přízemí panelového domu, doporučujeme použít tepelně izolační desku S BOARD.

S BOARD zajišťuje optimální distribuci tepla směrem do místnosti. Výrazně snižuje celkovou tepelnou ztrátu místnosti a zrychluje náběh topení. Provoz topné fólie je proto efektivnější a levnější.

S BOARD je speciální izolační deska a má tloušťku 6 mm. Je tvořená extrudovaným polystyrenem a z obou stran je potažená speciální polymercementovou vrstvou a zpevněná textilní mřížkou. Rozměr desky je 1200 x 600 mm a lze ji velmi snadno řezat do požadovaného půdorysu.

S BOARD desky se nalepí na podlahu a přímo na ně se položí kročejová izolace, topná fólie a panely plovoucí podlahy. Nenavyšuje se tedy stavební výška podlahy - celková výška podlahy vč. izolační desky S-BOARD, topné fólie a plovocí podlahy je cca 20 mm.


Namísto desky S BOARD lze použít silnější typ kročejové izolace (8-10 mm) která zároveň poslouží jako izolace tepelná.

 

MDIxMT